Види граніту

Текстура граніту масивна з досить незначною пористістю, характеризується паралельним розташуванням мінеральних компонентів. За величиною зерен, що складають породу мінералів, розрізняють три структури граніту: дрібнозерниста з розмірами зерен до 2 мм, середньозернистий - від 2 до 5 мм і грубозерниста - понад 5 мм. Розміри зерен сильно впливають на будівельні властивості порід граніту: чим дрібніше розміри зерен, тим вище міцнісні характеристики і довговічність порід.

Ці породи щільні, міцні, декоративні, добре піддаються поліровці, мають широку гаму кольорів від чорного до білого. Для граніту характерна об'ємна маса 2,6-2,7 т/м3, пористість менше 1,5%. Межа міцності при стисненні становить 90-250 МПа і вище, при розтягу, вигині і зрізі - від 5 до 10% від цього значення.

Граніт - магматична порода, що містить 60-65% польового шпату (ортоклаз і плагіоклаз), 20-30% кварцу і 5-10% буттям, мусковіту, іноді рогової обманки. Найбільш поширеною структурою граніту є равнозерністая. Текстура масивна.

Основний колірний фон граніту обумовлений забарвленням переважного польового шпату - рожевого, жовтого, червоного, зеленого, сірого та ін Високі декоративні та міцнісні якості граніту і значна поширеність гранітних родовищ визначають широке його застосування в різних видах будівництва, в монументальної архітектури.

Габро

Габро

Бистpіевское габро - природний камінь чорного кольору, що видобувається в кар'єрах Бистріевского родовища, яке знаходиться неподалік від села Кам'яний Брід Коростишівського району Житомирської області. Високі декоративні та технічні характеристики дозволяють широко використовувати габро при виготовленні пам'ятників, облицювальних матеріалів і декоративних елементів інтер'єрів.

 
 
 
 

Межирічка

Межирічка

Коричнево-рожевий граніт з вкрапленням різних відтінків, видобутий в кар'єрах Межирицькому родовища, яке знаходиться біля села Межирічка Коростенського району Житомирської області.

 
 
 
 
 
 

Покостівський

Покостівський

Сірий граніт з вкрапленням темноцветних мінералів, що видобувається в кар'єрах Покостівського родовища, розташованого між селами Покостівка і Висока піч Житомирського району Житомирської області. Відрізняється високою щільністю, міцністю і вологостійкістю. Використовується для виробництва пам'ятників, облицювальних матеріалів, тротуарної плитки, бордюрів і бруківки.

 
 
 
 

Токівський

Токівський

Червоний або червоно-коричневий граніт, що добувається в кар'єрах Токівського родовища, розташованого недалеко від села Струм, Апостолівського району Дніпропетровської області

 
 
 
 
 
 
 

Капустянський

Капустянський

Грубозернистий граніт малинового кольору з вкрапленням сірого і чорного кольорів, що видобувається в кар'єрах Капустинського родовища, розташованого неподалік від села Кам'яний міст, Новоукраїнського району, Кіровоградскрй області. Капустянський граніт відрізняється стабільністю кольору, що дозволяє широко використовувати його як у зовнішній обробці, так і в дизайні інтер'єрів. Крім цього, це самий чистий з усіх відомих гранітів, що має відповідність класу радіоактивності «А», що дозволяє використовувати його в будь-яких типах приміщень. Перші станції Московського метро облицьовані саме Капустянський гранітом.

 

Лабрадор

Лабрадор

Неверовський лабрадорит - найбільш чорний з українських лабрадоритів, з рідкісними темно-синіми вкрапленнями-відблисками. Видобувається в кар'єрах Неверовського родовища, розташованого поблизу села Неверовка, Володарсько-Волинського району, Житомирської області. Має рівень природної радіоактивності 1 класу, що дозволяє використовувати в будь-яких видах будівельних та оздоблювальних робіт.

 
 
 
 

Лезнік

Лезникі

Рожево-червоний і червоний граніт, що добувається в кар'єрах Лезниківський родовища, розташованого в районі села Лезнікі Володарсько-Волинського району, Житомирської області. Завдяки універсальним фізико-механічними властивостями має широку сферу застосування. Вживається в будівництві і в облицювальних роботах, у виготовленні бруківки та тротуарної плитки. Лезниківський гранітом облицьований Мавзолей на Червоній площі в Москві.